piątek, 18 sierpnia 2017 Dziś imieniny obchodzą: Ilona, Klara

VIII Gminny Konkurs „W Roku…”

W niedzielne popołudnie 22 listopada w sali konferencyjnej Domu Kultury w Łabuniach podsumowano VIII Gminny Konkurs W Roku św. Jana Pawła II. Komisja powołana zarządzeniem Wójta Gminy Łabunie w składzie: Agnieszka Brylewicz (PSM w Zamościu), Teresa Zwolan (Radna Gminy Łabunie), ks. Piotr Rawlik (Proboszcz Parafii Łabunie) i Piotr Piela (Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie) na posiedzeniach w dniach 13 i 22 listopada dokonała oceny 35 prac plastycznych, 18 literackich, wysłuchała 16 wykonawców recytujących i śpiewających, a także sprawdziła poziom wiedzy w quizie o życiu i twórczości Jana Pawła II 8 uczestnikom.


Konkurs plastyczny:

Kategoria Dorośli:

  • nagroda: Teresa Mróz (Mocówka)
  • nagroda: Danuta Wiater (Ruszów)
  • nagroda: Łukasz Dziuba (Łabunie)


Kategoria Gimnazja:

  • I miejsce: Klaudia Kosak (Gimnazjum w Łabuniach)


Kategoria 3 lata
(Punkt Przedszkolny w Łabuniach, opiekun Beata Gęborys)

  • I miejsce: Joanna Kułaj
  • Wyróżnienie: Hubert Czekierda, Sandra Wiater


Kategoria 4 lata
(Punkt Przedszkolny w Łabuniach, opiekun Renata Rozkres, Beata Gęborys, Anna Grela)

  • I miejsce: Sylwia Wiater
  • II miejsce: Hanna Wolska
  • III miejsce: Miłosz Słupski
  • Wyróżnienie: Dawid Kania, Marcel Momot, Weronika Krukowska, Milena Kołodziejczyk, Mikołaj Bodziuch, Kamila Kozioł

 

Kategoria 5 lat (Punkt Przedszkolny w Łabuniach, opiekun Joanna Sokołowska)

  • I miejsce: Marcel Branecki
  • II miejsce: Milena Śliwińska
  • III miejsce: Maja Wołoszyn
  • Wyróżnienie: Maria Jastrzębska, Weronika Ternes, Oliwia Żuk, Patrycja Godzisz, Maja Wolska


Kategoria I klasa
(Szkoła Podstawowa w Łabuniach, opiekun: Justyna Kostrubiec)

  • I miejsce: Wojciech Kostrubiec

 

Kategoria II klasa (Szkoła Filialna w Ruszowie, opiekun Alicja Saputa)

  • I miejsce: Oskar Bondyra
  • II miejsce: Gabriela Synowiec
  • III miejsce: Jakub Pyś
  • Wyróżnienia: Krystian Zwolan, Aleksandra Typiak, Mateusz Magdziak

 

Kategoria III klasa (Szkoła Filialna w Ruszowie, opiekun Alicja Saputa)

  • I miejsce: Paweł Jastrzębski
  • Wyróżnienia: Krystian Gałek, Paulina Pyś

pasek630s

Konkurs literacki:

Kategoria Dorośli:

  • I miejsce: Alicja Saputa (Łabunie)
  • I miejsce: Stanisław Kulasza (Wierzbie)
  • Wyróżnienie: Anna Binda (Łabunie), s. Bernarda Misiewicz FMM (Łabunie), Helena Pokrywka (Łabunie)


Kategoria Gimnazja
:

  • Nagroda: Agnieszka Branecka (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, op. Marta Pakos)


Kategoria Szkoły Podstawowe:

  • I miejsce: Milena Dudek (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Schab)
  • II miejsce: Julia Krupa (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Schab)
  • III miejsce: Agata Wójcik (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Schab)
  • Wyróżnienie: Oliwia Gwozda (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Schab), Wiktoria Karchut (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Schab).

pasek630s

Konkurs recytatorski:

  • nagroda: Mikołaj Chmura (Gimnazjum w Łabuniach, opiekun Małgorzata Krupa)
  • za szczególną wrażliwość sceniczną: Karolina Wałaszyk (Gimnazjum w Łabuniach, opiekun Małgorzata Krupa),
  • za szczególnie sugestywną interpretację: Michał Szykuła (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Marta Pakos),
  • pozostałe wyróżnienia: Wiktoria Wójcik (SP w Łabuniach, op. Małgorzata Wójcik), Aleksandra Makuch (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Marta Pakos), Karolina Kiersztyn (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Marta Pakos), Emilia Poznańska (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Marta Pakos), Kacper Kobieluch (SP w Łabuniach, opiekun Dorota Kobieluch), Janina Niemczuk (Łabunie).

pasek630s

Konkurs muzyczny:

  • nagroda: Hanna Rosa (Wierzbie)
  • za sugestywność przekazu: Amelia Binda (SP w Łabuniach, opiekun Agnieszka Teterycz)
  • za ogólny wyraz artystyczny: Martyna Śliwińska i Mikołaj Śliwiński (SP w Łabuniach, opiekun Roman Śliwiński)
  • wyróżnienia: Kamila Wróblewska (SP w Łabuniach, opiekun Bożena Wróblewska), Eliza Gładysz (SP w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Roman Śliwiński), Kwartet z Ruszowa (w składzie: Stanisław Boć, Maria Jastrzębska, Maria Synowiec, Grzegorz Typiak).

pasek630s

Quiz wiedzy:

  • nagroda: Agnieszka Kowalczuk (SP w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Danuta Kubicka)
  • wyróżnienie: Małgorzata Wójcik (Wólka Łabuńska), Diana Juszkiewicz (SP w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Danuta Kubicka), Eliza Gładysz (SP w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Danuta Kubicka), Małgorzata Mozoła (SP w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Danuta Kubicka), Łukasz Żuk (Wólka Łabuńska), Kacper Kobieluch (SP w Łabuniach, opiekun Dorota Kobieluch), Katarzyna Zimerman (Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, opiekun Marta Pakos).

 

Nagrody ufundowali Wójt Gminy Łabunie Antoni Wojciech Turczyn i ks. Proboszcz Piotr Rawlik.

Organizatorami VIII Konkursu Interdyscyplinarnego w Roku św. Jana Pawła II byli: Referat Promocji, Kultury, Sportu i Informacji Urzędu Gminy Łabunie i Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie.

Organizatorzy i patroni konkursu : Wójt Gminy Łabunie i Proboszcz Parafii Łabunie dziękują za obecność Laureatom, Rodzicom i Opiekunom, Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy za smaczne ciasta a KGW Łabunie za organizację kawiarenki.

Ideą konkursów „W Roku…”  jest przypomnienie danej postaci zgodnie z uchwałą Sejmu RP, a także włączenie się w ogólnopolskie obchody wydarzeń i zaznaczenie na mapie Polski, że Gmina Łabunie pamięta. Czekamy na Uchwałę Sejmu RP VIII kadencji, w której poznamy przyszłorocznego Patrona konkursu.